Šílel na Žižkově

Duševně chorý muž chodil celou noc po střeše Kliniky a křičel

Téma:

Psychicky nemocný 33letý muž chodil celou noc na úterý po střeše autonomního centra Klinika na pražském Žižkově a pokřikoval. Slezl až ráno, když policisté přivezli jeho matku.

Nešťastník vylezl nahoru po hromosvodu budovy v Jeseniově ulici kolem půlnoci. Vzápětí ho zaregistrovala policejní hlídka.

 

Muž chodil po střeše, hrozil sebevraždou a vykřikoval hesla "Já jsem dělnická třída" nebo "Všichni jste Babišovy děv*y". Rovněž kritizoval osazenstvo Kliniky s tím, že na rozdíl od něj nejsou žádnými pořádnými anarchisty.

 

Na místo kromě množství policejních hlídek dorazili i hasiči a záchranáři. Obyvatelé Kliniky museli čekat venku. Muž k nim dle jejich vyjádření nepatří.

 

 

Policisté budovu hlídali ze všech stran a vypravili se i vzhůru, své role se ujal vyjednavač. Komunikace s dotyčným, který zřejmě trpí schizofrenií, byla velmi obtížná. Muž totiž vyjednavače považoval za satana. Jediné, co z počátku požadoval, byla lahev vody a ponožky, což mu strážci zákona splnili.

 

Kvůli přístupu na střechu a jejímu tvaru byl jakýkoliv pokus o mužovo zpacifikování značně riskantní.

 

 

Nemocný tak ve svých výlevech pokračoval s krátkými přestávkami až do rozednění, kdy se celému širokému okolí hlasitě svěřil, že z toho všeho přijde o rozum. Nejčastěji však opakoval větu: "Přiveďte mi maminku, brášku a doktora Lorence," což je, jak se ukázalo, jeho psychiatr.

 

Policisté mu matku skutečně přivezli, ale zpočátku s ním nic nepořídila. Až před osmou ráno najednou pravil: "Tak já teda slezu." A jak řekl, tak učinil. Zdravotníci ho poté dopravili do psychiatrického zařízení.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz