pokus o útěk

Dva Češi v Německu ukradli auta, jeden z nich při honičce zemřel

Německá policie při zásahu v Porýní
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 21. 1. 2020
Téma:

Němečtí policisté vyšetřují případ dvou ukradených aut, které měli řídit dva Češi. Hlídka je nejdříve chtěla zastavit během kontroly, ale oba řidiči ji ignorovali. Policisté za nimi okamžitě vyrazili a několik kilometrů auta pronásledovali. Jednoho z mužů se jim podařilo zadržet, druhý během honičky narazil do stromu. Nehodu nepřežil.

Tragicky dopadlo v úterý pronásledování dvou aut značky Škoda Octavia. Dva Češi je měli v Drážďanech ukrást a vyrazit s nimi na cestu. Kolem čtvrté hodiny ranní je chtěla zastavit policejní hlídka, to se jí ale nepodařilo. Muži totiž šlápli na plyn a ujížděli pryč po dálnici A4.

 

Policie se za nimi okamžitě vydala. "Jeden pokračoval směr Görlitz, druhý opustil dálnici," řekl deníku Bild policejní mluvčí Stefan Grohme. Po třiceti kilometrech ztratil dvaačtyřicetiletý Čech kontrolu nad vozidlem a vjel do stromu.

 

 

Hlídka ho vytáhla z auta a snažila se mu poskytnout první pomoc. "Pokusy o oživení selhaly. Muž zemřel na místě nehody," dodal Grohme. Ukradené vozidlo následně začalo hořet.

 

Druhého muže (37) policie dopadla a zadržela. Případem se zabývá také české ministerstvo zahraničí, které spolupracuje s německými úřady. 

TN.cz