šíření koronaviru

Krize na lodi Diamond Princess, dva nakažení pasažéři zemřeli

Martin Klícha
Martin Klícha
Publikováno 20. 2. 2020
Téma:

Dva lidé, kteří cestovali na výletní lodi Diamond Princess a byli nakaženi koronavirem, zemřeli. Japonská vláda kvůli karanténě nyní čelí ostré kritice. Během epidemie už zemřelo přes dva tisíce lidí. Nakažených jsou desetitisíce.

Stovky lidí se nakazily novým koronavirem při plavbě na výletní lodi Diamond Princess, která následně zakotvila u japonského pobřeží. Lidé museli zůstat v karanténě dlouhé dva týdny.

 

Jen chvíli poté, co z lodi vystoupili první cestující, u kterých testy vyloučily nákazu koronavirem, japonské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že dva z pasažérů, kteří byli ve velmi vážném stavu převezeni do nemocnice, zemřeli, uvádí agentura APTN. Oba zesnulí byli z Japonska.

 

On-line reportáž

Epidemie koronaviru

21:56

Aerolinka Kuwait Airways zrušila všechny lety do Íránu až do odvolání. Kuvajtské ministerstvo zdravotnictví vyzvalo obyvatele, aby necestovali do íránského města Qom. Ti, kteří se odtamtud vrátili, budou muset na 14 dní do karantény.

19:23

Podle Mezinárodní asociace pro leteckou dopravu by aerolinky mohly kvůli koronaviru přijít o téměř 30 miliard dolarů. Letošní poptávka po cestování do asijsko-tichomořského regionu bude podle odborníků zhruba o 13 % nižší.

19:02

Pokud v Severní Koreji vypukne epidemie koronaviru, mohla by být podle odborníků daleko smrtelnější než v Číně. Virus je pro obyvatele KLDR, kteří trpí podvýživou a mají špatný zdravotní stav, velmi nebezpečný.

 

Japonská vláda čelí kritice kvůli tomu, jak postupovala při řešení krize na palubě lodi, mluvčí vlády trvá na tom, že opatření a karanténa byly efektivní.

 

 

Podle čínské Národní zdravotní komise v posledních dnech klesl nárůst nových případů. Ke středečnímu ránu bylo podle Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí nahlášeno 75 744 nakažených lidí, zemřelo nejméně 2128 lidí.

 

Na reportáž TV Nova o propouštění pasažérů z lodi se můžete podívat zde:


 

TN.cz