mohli ho zabít

Dva cizince obžalovali z pokusu o vraždu číšníka. Hrozí jim až 18 let

Zadržení cizinci, kteří napadli v centru Prahy číšníka - 7
Zdroj: AKTU.cz
Téma:

Dva cizinci, kteří loni v Praze surově napadli číšníka, byli obžalováni z pokusu o vraždu. Museli si prý být vědomi, že mohou zaměstnance restaurace usmrtit. Hrozí jim až 18 let vězení.

Státní zástupkyně v pondělí obžalovala z pokusu o vraždu dva Nizozemce, kteří loni v centru Prahy surově napadli číšníka. Redakci to potvrdil mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Původně byli dva cizinci obviněni z těžkého ublížení na zdraví, znalecké posudky ale hovořily jinak. Napadení bylo prý tak brutální, že mohlo ohrozit život napadeného číšníka.

 

"Dnes státní zástupkyně podala žalobu na dva muže pro pokus o vraždu v souběhu s výtržnictvím," sdělil redakci mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala. Hrozí jim až 18 let vězení.

 

Obžalovaní si podle Cimbaly museli být vědomi, že mohou číšníka usmrtit. Jeden z dvou mužů navíc ještě čelí žalobě z pokusu o ublížení na zdraví. Před klubem měl pěstí udeřit jiného člověka.

 

 

GALERIE: Zadržení cizinci, kteří napadli v centru Prahy číšníka

1
/
7
Zdroj: AKTU.cz
Zadržení cizinci, kteří napadli v centru Prahy číšníka - 1

 

Incident se odehrál loni v dubnu. Skupina cizinců na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici v Praze 1 zaútočili na číšníka. Pracovník restaurace je totiž upozornil, že v prostorách podniku nemohou konzumovat vlastní donesený alkohol. Došlo k hádce, která vygradovala až ve fyzické napadení.

 

Číšníka povalilo na zem sedm mužů, tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. "Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí. Zraněný muž skončil v nemocnici na jednotce intenzivní péče ve velmi vážném stavu a musel podstoupit operaci hlavy," uvedl loni policejní mluvčí Jan Daněk.

 

 

Policie zadržela Nizozemce několik dnů po útoku na pražském letišti. Třem mužům pak uložil Obvodní soud pro Prahu 1 osmiměsíční podmínky a na pět let je také vyhostil ze země. Pět mužů obvinili a zbylé dva propustili s tím, že se konflikt snažili spíše uklidnit.

 

Takto incident popsal přímo napadený číšník:

 

mj TN.cz