Nymbursko

Brutální útok na Štědrý den: Cizinci okradli 3 lidi, ženě tloukli hlavou o zem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 9.1. 2020 13:26
Téma:

Vánoce hned třem lidem na Nymbursku měli pokazit dva lupiči. Ti si o Štědrém dnu nejprve vyhlédli v Havlíčkově ulici v Poděbradech muže, který vybíral peníze z bankomatu. Zhruba půl hodiny na to měli přepadnout matku s dcerou v podchodu u vlakového nádraží. Muž skončil s vážnými zraněními, ženy se nakonec ubránily.

Dvojice cizinců měla muže, který si u bankomatu vybíral hotovost, oslovit s žádostí o cigaretu. Po chvíli na něj zaútočili pěstmi. Když po několika ranách do obličeje upadl na zem, začali do něj kopat a jeden z podezřelých prý muži dokonce dupl na hlavu.

 

Poté, co zůstal jen bezvládně ležet, mu měli z kapsy vzít mobil a peněženku. U toho ho neustále bili, a jakmile získali "kořist", měli utéct směrem k lázeňské kolonádě. Odtud se podle policie přesunuli k vlakovému nádraží, kde sotva půl hodiny od předchozího útoku oslovili dvě procházející ženy.

 

 

Matka s dcerou, které se tou dobou vracely z vánoční bohoslužby, se s muži odmítly bavit a ti měli zareagovat útokem. Mladší žena podle policie schytala několik ran pěstí do obličeje a jeden z útočníků ji měl poté chytit za vlasy a tlouct jí hlavou o chodník. Druhý z cizinců se při tom měl snažit její matce vytrhnout kabelku.

 

Žena se ubránila díky tomu, že použila klíče jako zbraň, když je sevřela mezi prsty. Útočníka měla zasáhnout do krku a vydat se na pomoc své dceři. Oba útočníci prý poté z místa utekli. Obě ženy skončily se zraněními v nemocnici a muž, kterého si dvojice vyhlédla jako prvního, byl dokonce hospitalizován.

 

 

Policisté do pátrání po mužích zapojili několik hlídek z celého okresu, spolu s kriminalisty a psovody. Jednoho z mužů se podařilo v krátké době zadržet u jedné z místních ubytoven. Po druhém bylo vyhlášeno pátrání, které nakonec také skončilo úspěchem. Oba lupiči jsou nyní ve vazbě.

 

"Oba muži byli následně obviněni ze spáchání trestných činů loupež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku spáchaných ve spolupachatelství. Za to jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na 10 let," řekla policejní mluvčí Petra Potočná.

TN.cz