Problémy v Brně

Dva mladíky v Brně vyvedli z oslavy, oknem do bytu hodili petardu!

Mladíci hodili do bytu petardu
Zdroj: Městská policie Brno
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 1. 1. 2020
Téma:

Dva mladíci se zřejmě rozhodli pomstít hostitelce, která je o silvestrovské noci vykázala ze svého bytu v Brně. Otevřeným oknem měli dovnitř hodit petardu, která vyděsila celou skupinu slavících. Kromě nich byli v bytě i zvířata, která musela k veterináři.

Kolem čtvrt na dvě ráno přivolala 21letá žena strážníky do svého bytu v centru Brna. Ona i její tři přátelé si stěžovali na pískání v uších, zhoršený sluch a podrážděnou pokožku. Do bytu totiž krátce předtím někdo vhodil petardu, která rozmetala dekoraci a poškodila parapet.

 

Žena měla o vinících jasno. "Bezprostředně poté, co prý požádala o odchod z bytu dva nevhodně se chovající hosty, ozvala se údajně z přízemního okna, otevřeného do ulice, silná rána," uvedl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

 

V bytě bylo i několik domácích zvířat, o jejichž zdravotní stav měla žena strach. Městští policisté jí proto doporučili, aby mazlíčky vzala k veterináři.

 

 

Na ulici před domem následně strážníci zastavili dva muže ve věku 20 a 23 let. "Mladší z nich se pokusil nepozorovaně odhodit petardu, která vypadala stejně jako zbytky pyrotechniky v bytě," popsal Ghanem.

 

Městská policie předala událost správnímu orgánu. Ten může na základě vyšetřování případ překvalifikovat na podezření z trestného činu.

Související témata:
TN.cz