Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Koláče i bez práce

Odboráři nechodili 15 let do práce, plat ale brali celou dobu

Poflakování - ilustrační foto

Patnáct let se neobtěžovali přijít na jedinou směnu dva zaměstnanci městského úřadu ve španělském Jerezu. Řidič a zahradník pobírali přesto plný plat. Teď se brání vyhazovu. Vymlouvají se, že svůj čas věnovali práci v odborech.

Vnitřní audit odhalil, že se dva zaměstnanci městského úřadu v roce 2016 ani v roce 2015 neobjevili v práci. Když je zaměstnavatel kontaktoval, zjistil, že v práci se zahradník a řidič neobjevili už od roku 2001! A celou dobu pobírali plný plat.

 

Oba se bránili tím, že jako odboráři mají právo svůj čas rozdělit mezi zaměstnavatele a práci pro odbory. Městský úřad teď zahájil vyšetřování a chtěl se povedených zaměstnanců zbavit, postavili se za ně ale ostatní odboráři z odborů CGT.

 

 

"Vyšetřování je přímý útok na svobodu odborů!" rozčiloval se odborářský boss Juan González. "Máme 15 zástupců a všichni mohou věnovat 40 hodin měsíčně práci pro odbory. Ale podle dohody ty hodiny nejsou adresné. Tito kolegové využívali hodiny, které ostatní odboráři nevyužili!" Rozčiluje se podle listu The Telegraph odborářský předák.

 

Kromě povedeného řidiče a zahradníka ale městský úřad v Jerezu, v jednom z nejzadluženějších španělských měst, vyšetřuje další tři odboráře, kteří měli mít obdobné problémy s docházkou.
 

vbo TN.cz