ucpaný nos

Dva roky si stěžoval, že se mu špatně dýchá. V nose mu našli zub

Zub
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Devětapadesátiletý muž z Dánska si dva roky stěžoval na to, že má ucpaný nos, špatně se mu dýchá a má problém cítit vůně a zápachy. Šokovaní lékaři mu po vyšetření našli v nose zub! Podle všeho tam byl už od jeho mládí, kdy si zlomil čelist.

Neobvyklý případ se odehrál v Dánsku, kde 59letý muž přišel k lékaře s potížemi s dýcháním. Stěžoval si, že v posledních dvou letech má ucpaný nos a špatně cítí vůně a zápachy.

 

Po vyšetření čekalo muže i lékaře velké překvapení - v nose mu totiž našli zub. Muž ve svém mládí prodělal zlomeninu čelisti a nosu, doktoři si ale nejsou jistí, jestli se zub do nosní dírky dostal opravdu tímto způsobem.

 

Doktor Fuglsang ve zprávě napsal: "Pacient měl zub v nosní dutině pravděpodobně po většinu svého života. Problémy se ale začaly projevovat až později." 

 

 

Přesnou příčinu toho, jak se zub dostal do nosu, ale neznají. Přece jen se jedná o poměrně raritní záležitost, od konce 50. let zaznamenali lékaři jen něco málo přes dvě desítky případů takovéhle "překážky" v nose.

sei TN.cz