Účtenková loterie

Dva roky Účtenkovky: Stát rozdal 130 milionů! Počet hráčů stále klesá

Účtenková loterie začala
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 4. 10. 2019
Téma:

Účtenkovku provozuje ministerstvo financí už dva roky. Do výher za tu dobu investovala téměř 130 milionů korun. Počet lidí, kteří do systému posílají své účtenky, se stále snižuje. V současnosti je hráčů asi 350 tisíc.

Desítky milionů korun a každý měsíc jedno auto. I přesto už Účtenkovka netáhne tak jako dřív. Nejvíce hráčů za dva roky fungování zaznamenalo ministerstvo financí hned v listopadu 2017. Bylo jich 478 tisíc, od té doby počet setrvale klesá.

 

Množství registrovaných účtenek naopak v minulosti rostlo, nejvíce jich ve slosování bylo v březnu 2018 - téměř 16 milionů. Běžně se číslo pohybuje kolem 14 milionů. Lidí, kteří měsíčně Účtenkovku hrají, je asi 350 tisíc.

 

Ministerstvo financí se snaží účtenkovou loterii zatraktivnit, zatím se to ale příliš nedaří a počet zájemců v posledních měsících stagnuje. V minulém roce například změnila auto, které mohou lidé vyhrát - na půl roku se jím stal bílý Citroën C3 Aircross.

 

Registraci účtenek resort co nejvíce zjednodušuje, aby přitáhl další účastníky. Některé účtenky mají natištěný QR kód, další obchodníci nabízí registraci "na jedno kliknutí". Během dvou let provozu lidé zaregistrovali 380 milionů účtenek. Alespoň jednou se účastnil téměř milion obyvatel.

 

 

"Smyslem projektu je motivovat zákazníky k přebírání účtenek, coby standardu běžného v nejvyspělejších zemích. To se podle průměrného počtu zaregistrovaných účtenek okolo 16 milionů měsíčně daří," uvedla ministryně financí Alena Schillerová.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o začátku Účtenkovky:

 

 

Účtenkovku spustilo ministerstvo financí začátkem října 2017. Loterie má zákazníky v obchodech motivovat, aby si brali účtenky a tím přispívali k "efektivnímu fungování" elektronické evidence tržeb (EET). Každý měsíc mohou lidé vyhrát jednu z 21 025 cen. Tou hlavní je milion korun, druhou automobil.

 

*Data za září ještě nebyla k dispozici, slosování je vždy 15.

TN.cz