mířili do španělska

Slováci pašovali stovku psů a koček přes Německo. Dopadli je!

Černá dodávka
Zdroj: Thinkstockphotos
Téma:

Dohromady 93 štěňat a 21 koček objevila německá policie ve slovenské dodávce, kterou zastavila na dálnici k běžné kontrole. Dvojice Slováků (22), která převážela zvířata do Španělska, měla jejich platné očkovací průkazy. Uvedené údaje však ve skutečnosti neodpovídaly a policisté tak mazlíčky zabavili.

Německá dálniční policie zastavila mladíky na úseku dálnice A8 ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Po zjištění, že dvojice převáží velké množství zvířat, je policejní hlídka doprovodila k veterinárnímu úřadu ve Stuttgartu.

 

Na podvod v očkovacích průkazech pak přišli tamní pracovníci, kteří čtyřnohé mazlíčky kontrolovali. Při prohlídce zjistili, že některé ze zvířat jsou na cestu ze Slovenska do Španělska příliš mladá, uvedl web tvnoviny.sk.

 

Část koček byla navíc nemocná. Pracovníci úřadu tak předložené pasy a doklady zvířat na místě zadrželi. Čtyřnohým pasažérům pak zakázali další pokračování jejich cesty do Španělska.

 

Německý veterinární úřad tak začal celý případ vyšetřovat. 93 štěňat a 21 koček nakonec dočasně skončilo v jednom ze stuttgartských útulků. Tam zůstanou než úřady a policie prošetří všechny okolnosti případu.

 

 

Podobně zadrželi němečtí policisté v minulém roce českého veterináře. Ten přes naše západní sousedy převážel téměř 50 štěňat do Belgie. Zabavená zvířata byla ve velice špatném fyzickém stavu. Pašerák se jich na místě raději vzdal a zvířata tak zůstala v Německu. Více ZDE.

jva TN.cz