PRAHA

Dva strojvedoucí metra mají koronavirus! Další jsou v karanténě

Metro
Zdroj: Profimedia
David Mimra
David Mimra
7.9. 2020 16:43
Téma:

Koronavirus odhalili u jednoho ze strojvedoucích pražského dopravního podniku minulý týden v pondělí. Do karantény muselo 12 lidí. U jednoho dalšího strojvedoucího se později také potvrdil koronavirus. Jako první o případu informoval Deník N.

Pozitivní test na covid-19 potvrdily testy u řidiče metra z linky B. Dopravní podnik následně ve spolupráci s hygieniky vytrasoval dalších 12 lidí, které poslal do karantény. “U jednoho z nich byl následně také potvrzen pozitivní výsledek na covid-19,“ uvedla mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) Aneta Řehková.

 

 

Na provoz linky metra nebudou mít tyto případy žádný vliv. Dopravní podnik má aktuálně k dispozici na této trase 225 strojvedoucích. Podle hygieniků je v tomto období úplně běžné, že se virus šíří ve velké míře právě na pracovištích. „Doporučujeme, aby zaměstnanci dbali na zvýšenou hygienu a ochranu. Mytí rukou, zakrytí dýchacích cest apod. Místa, kde se nakažení pohybovali je pak nutné samozřejmě řádně dezinfikovat,“ uvedl pro TN.cz mluvčí Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyněk Boublík.

 

 

Pražský dopravní podnik tvrdí, že s hygieniky stále úzce spolupracuje. Nejen v souvislosti s opatřeními ohledně nepoužívání či opětovného používání klimatizace. Nepolevuje prý ani v nastavených pravidlech pro úklid a dezinfekci. “Nadále ozonizujeme vozy metra, autobusy i tramvaje, denně otíráme všechny tyče a madla ve vozech i na eskalátorech, používáme vyšší koncentrace čistících a dezinfekčních prostředků,“ uzavřela mluvčí dopravního podniku.
 

TN.cz