Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

obrovská pokuta

Dva studenti při grilováni zapálili les. Musí zaplatit 350 milionů

Lesní požáry
Zdroj: TV Nova
ilustrační obrázek

Dvěma italským studentům se podařilo při grilování zapálit les. Požár se v období sucha rozšířil obrovskou rychlostí, popelem lehlo asi tisíc hektarů lesa. Nyní má každý z nich zaplatit v přepočtu 350 milionů korun.

Dva mladí Italové si na konci prosince minulého roku uspořádali grilování na pozemku, který patřil rodině jednoho z nich. Bylo zrovna období extrémního sucha, a tak se plameny od grilu rozšířily po lese neuvěřitelně rychle. Hasiči s požárem bojovali několik dní, podle webu The Telegraph byla nasazena i letadla. Oheň nakonec spálil asi tisíc hektarů lesa.

 

"Vrhli jsme se do plamenů, abychom se pokusili požár uhasit," vypověděl dvaadvacetiletý Ital. Dodal, že okamžitě volali hasičům. Úřady je ale nakonec uznaly za vzniklý požár odpovědnými a nyní po každém z nich požadují zaplatit 13,5 milionu eur, což je asi 350 milionů korun.

 

 

I když jim soud neudělil pokutu za celé požářiště, mladíci musí zaplatit pokutu za spálení necelých sedmi tisíc metrů čtverečních, s verdiktem spokojeni nejsou. "Jaký smysl má tahle sankce?" divil se právník jednoho z obviněných. "Ti dva kluci jsou studenti, nemají to z čeho zaplatit," dodal.

mj TN.cz