Nebezpečí na kolejích

Dva vlaky na Žambersku jely proti sobě, strojvedoucí chyboval

Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.7. 2020 8:49
Téma:

Dva vlaky dopravce Leo Express se ve středu brzy ráno v Jablonném nad Orlicí rozjely proti sobě. Jeden z nich totiž projel návěstidlo "stůj". Provoz na trati stojí, incident vyšetřuje Drážní inspekce. Podle mluvčího společnosti šlo o pochybení strojvedoucího.

Další nebezpečný manévr předvedl strojvedoucí společnosti Leo Express. S osobním vlakem, který mířil do Ústí nad Orlicí, po sedmé ráno projel návěstidlo stůj. Incident se stal v Jablonném nad Orlicí na východě Pardubického kraje.

 

"V tu chvíli přenastavil výhybku a dostal se na špatnou kolej, zareagoval a vlak zastavil," řekl TN.cz mluvčí Leo Expressu Emil Sedlařík.

 

Z protějšího směru na stejné koleji se k němu blížil další vlak stejného dopravce na trase do Moravského Karlova. Ten podle Sedlaříka pohotově zareagoval a zastavil na pokyn návěstidla.

 

GALERIE: Vlaky jely proti sobě

1
/
3
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Vlaky u Jablonného jely proti sobě, šlo o lidskou chybu - 2
 

Vlaky po zastavení dělilo asi 400 metrů. Nikdo se nezranil a nejsou ani žádné jiné škody. "Vlaky se k sobě tedy reálně nepřiblížili a nehrozilo žádné nebezpečí pro cestující, nebylo třeba ani prudčeji brzdit. V danou chvíli bylo na palubě přibližně 8 cestujících v každé z jednotek. Cestující byli z vlaků v pořádku evakuováni," dodal Sedlařík.

 

 

"Strojvedoucí, který pochybil, nastoupil na směnu po 48 hodinách odpočinku," ubezpečil. Leo Express nařídí mimořádné přezkoušení všech svých strojvedoucích.

 

Provoz v úseku Letohrad - Lichkov je zastaven, cestující mohou využít náhradní autobusovou dopravu. Drážní inspekce incident prošetřuje.

TN.cz