kuriózní případ

Dvacet let hrál výtečník mentální postižení, posudek odhalil pravdu

Téma:

Muž z Brna, který 20 let předstíral, že je mentálně postižený, stanul ve středu před soudem. Při komunikaci s úřady se tvářil, že má inteligenci malého dítěte, ale podle žalobce se podílel na podvodech. Teď mu za to hrozí vězení.

Dvojici Kudrik a Kotlár jste viděli už několikrát. Otec se synem napadli bezdůvodně tyčí svého souseda na ulici a málem ho připravili o zrak.

 

Syn nakonec musel do vězení a otec skončil v podmínce. Ale jejich příběh má pokračování. Obžalovaný Kotlár se u soudu choval jako blázen. Tvářil se, že nedokáže sám chodit a nakonec mu pomáhal z jednací síně i jeho advokát. Znalecký posudek ale ukázal, že pan Kotlár už dvacet let předstírá, že je mentálně retardovaný.

 

 

Na otázku, jestli už jeho nemoc pominula, odpověděl: "Já nevim, to vám řeknu upřímně. Může bejt, že za rok se budu zase "pomočovat", jako jsem to měl předtím."

 

Ve středu se otec se synem potkali u soudu znovu jako spolupachatelé. Pan Kotlár se před úřady tvářil, že má inteligenci malého dítěte, ale podle obžaloby se podílel na podvodech. Tentokrát si už s námi povídat nechtěl a když zjistil, že ho natáčíme, důmyslně se maskoval šálou. Jeho družka ale tak ostýchavá nebyla.

 

 

Teď už se Roman Kotlár na nesvéprávnost vymlouvat nemůže. Vzhledem k tomu, že je v podmínce za napadení, hrozí mu pětiletý pobyt za mřížemi.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / TV Nova