Pohotová reakce

Přistávající a odlétající stroj se v Bratislavě potkaly na jedné dráze!

Letadlo v Bratislavě
Zdroj: TN.cz

Neštěstí nejspíš zabránili piloti letadla společnost Smartwings. Na jedné dráze bratislavského letiště se totiž téměř najednou ocitly dvě letadla. Zatímco jedno mělo přistávat, druhé dostalo pokyn k odletu. Díky pohotové reakci posádky se nikomu nic nestalo.

Jen vteřiny dělily letadla od srážky v Bratislavě. V jednu chvíli se totiž nad dráhou ocitly dva stroje. Incidentu zabránila posádka přistávajícího stroje společnosti Smartwings, která pohotově zareagovala.

 

Letadlo, které startovalo, patřilo společnosti Ryanair a mířilo do Říma. Stroje od sebe byly vzdáleny méně než kilometr. Když posádka přistávajícího letadla viděla na dráze další, udělala úhybný manévr. Piloti prudce zabočili doleva a pro přistání znovu obkroužili letiště.

 

"Posádka letadla Smartwings prokázala v dané situaci naprosto profesionální přístup," prozradila TN.cz mluvčí společnosti Vladimíra Dufková.

 

Na celou situaci se můžete podívat na Flightradar24.

 

Proč Ryainair dostal povolení ke vzletu, však zatím není jasné. Incident potvrdilo i řízení letového provozu. "V současné době probíhá interní vyšetřování, které bude postoupeno kompetentním orgánům pro vyšetřování, a to Ministerstvu dopravu a výstavby - Leteckému a námořnímu vyšetřovacímu útvaru," popsala televizi Markíza mluvčí Letové provozní služby SR.

 

 

Podle pilotů jsou však podobné manévry běžné. "Nestalo se nic jiné, než se běžně stává na letištích s velkou hustotou provozu. Na naše poměry je to možné zvláštní, ale ve světě celkem běžné," napsal jeden z nich.

 

Portál slovakaviation.sk je však jiného názoru. Podle nich byla situace dost extrémní na to, aby šla nazvat standardní situací.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

pan TN.cz