LETECKÁ TRAGÉDIE

Dvě letadla se srazila ve vzduchu nad Aljaškou! Všichni cestující zemřeli

Trosky letadla
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Tragicky skončila srážka dvou letadel nad americkou Aljaškou. Při havárii zemřelo sedm lidí včetně 67letého aljašského zákonodárce, který jedno z letadel pilotoval.

Dvě letadla se srazila v pátek kolem půl deváté ráno tamního času nad aljašským poloostrovem Kenai, který se nachází jižně od Anchorage. Při srážce zemřelo všech sedm lidí, kteří v letadlech seděli. O tragédii informovaly aljašské úřady.


Jedno letadlo pilotoval 67letý Gary Knopp, republikánský zákonodárce. V druhém letadle letělo šest lidí, 57letý pilot Gregory Bell a 40letý navigátor David Rogers. Zemřeli i tři členové jedné rodiny Hulseyů ve věku 24 až 26 let a 23letá Kristin Wrightová.

 

 

"Je to nepochopitelná tragédie, která zasáhla několik rodin. Aljašský úřad pro veřejnou bezpečnost soucítí se všemi, kdo přišli o své milované," uvedla komisařka Amanda Priceová.


Šest lidí zemřelo na místě, jeden člověk pak na následky zranění po převozu do nemocnice. Podle aljašských úřadů vidělo srážku několik svědků. Přesné příčiny nehody zatím nejsou známé, policie pokračuje ve vyšetřování.
 

Související témata:
TN.cz