Dvojnásobná vražda?

Dvě podivné smrti: Hlava rozbitá cihlou a žena shozená do studny!

Téma:

Liberečtí kriminalisté už skoro týden rozplétají brutální smrt bezdomovce, kterému ve vybydleném domku na okraji České Lípy útočník rozmlátil hlavu cihlou. Nyní to navíc vypadá, že se asi o dva kilometry dál odehrála druhá vražda. Kriminalisté z obou činů obvinili dvaadvacetiletého recidivistu.

Muž bez domova zemřel v objektu bývalé olejárny na okraji okresního města už minulý týden. V domě, kde často přespávají bezdomovci, ho mrtvého s rozmlácenou hlavou našel známý.


Podle informací TV NOVA bezdomovec jménem Karel zemřel tak, že mu útočník jménem František rozmlátil hlavu cihlou. Útok byl veden velkou silou, svědčí o tom stopy krve všude kolem.


Nyní to navíc vypadá, že vražda nebyla jedna, ale mordy jsou dva. Přibližně o dva kilometry dál v lese totiž byla objevena i mrtvá žena. Tu vrah nejspíš shodil do jakési studny či betonové skruže. Už vzniklo i pietní místo. Zatím není jasné, zda i druhou smrt má na svědomí František.

 

 

Policisté ovšem mají řadu důkazů, které ukazují na to, že obě vraždy má na svědomí ten samý člověk - dvaadvacetiletý recidivista, který od patnácti žije na ulici a už v minulosti byl souzen za násilnou trestnou činnost.

 

Kriminalisté také ve středu uvedli, že útočník skončil ve vazbě, protože se vyšetřovatelé báli, že by mohl zaútočit na někoho dalšího.


Paradoxně policisté na vraždu ženy přišli až poté, co byla objeven mrtvý Karel s rozbitou hlavou. Až tehdy vyplulo na povrch, že žena byla už delší dobu nezvěstná, jenže se o jejím zmizení vědělo jen v komunitě bezdomovců, policisté nic netušili.


Recidivista se k vraždě cihlou přiznal, zda se doznal i k druhému zabití, policisté nekomentovali. Nicméně mu v krajním případě hrozí až doživotí.

TN.cz