ŽELEZNIČNÍ NEHODA

Už třetí srážka na hlavní železniční trati! V jednom případě mělo jít o dítě

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 2.1. 2020 21:52
Téma:

K dvěma případům sražených lidí na hlavní železniční trase Praha-Ostravy vyjížděli ve čtvrtek policisté. Provoz na trati u Pardubic byl na tři hodiny přerušený. Po šesté večer srazil vlak dalšího člověka mezi Bystřicím a Třincem.

Již třetí čtvrteční případ srážky člověka s vlakem na hlavní trati se stal v úseku Třinec-Bystřice v 18:20. "Muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Policisté prověřují a dokumentují veškeré okolnosti události. Součástí jejich činnosti je také zjištění a ověření totožnosti zemřelého," popsala policejní mluvčí Soňa Štětínská.

 

Provoz byl na trati částečně obnovený pět minut před sedmou večer, vlaky nabíraly zpoždění až 15 minut. Trať se podařilo zcela zprůjezdnit krátce před čtvrt na deset v noci.

 

Kvůli druhé srážce kolem jedné odpoledne poblíž stanice Svítkov v Pardubicích byl na několik hodin přerušený provoz na hlavní železniční trase mezi Prahou a Ostravu. Mezi Pardubicemi a Přeloučí spojení zajišťovala náhradní autobusová doprava.

 

Policie potvrdila úmrtí člověka, více podrobností k případu zatím nezveřejnila. Podle informací televize Nova měl vlak srazit dítě.

 

 

"Ve 14:10 provoz obnoven po jedné traťové koleji ze dvou, za místem omezení lze očekávat navýšení zpoždění vlaků o 15 až 30 minut," uvedly České dráhy. Deset minut po čtvrté odpoledne byl provoz zcela obnoven.


Třetí srážka, která se stala krátce po jedenácté dopoledne u Olomouce, měla šťastnější konec. Policisté na místě našli poškozené kolo, ale žádné tělo. Okamžitě začali s pátráním.


"Strážníci Obecní policie Štěpánov, na základě místní a osobní znalosti, poté ženu staršího věku, která přes koleje přecházela, vypátrali ve Štěpánově. Byla nezraněna, došlo pouze ke škodě na jízdním kole, s nímž přes koleje přecházela," popsala komisařka olomoucké policie Irena Urbánková. Provoz byl v místě obnovený kolem půl druhé odpoledne.

 

GALERIE: Vlak srazil člověka u Svítkova

1
/
4
Zdroj: TV Nova
Sražený človek u Svítkova - 3

 

TN.cz