Unikát v USA

Dvojčata se narodila každé v jiném roce! "Dva dny oslav," směje se otec

Dvojčátka
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 5. 1. 2020
Téma:

Joslyn a Jaxon jsou dvojčata z americké Indiany, mají ale jiné datum narození. Dokonce se každý z nich narodil v jiném roce. Zatímco holčička se narodila na Silvestra před půlnocí, její bratříček pár minut v novém roce.

Dvojčata z města Pendleton v Indianě spolu sice strávila 33 týdnů v matčině děloze, narozeniny ale bude každé slavit v jiný den - dokonce v jiný rok. Zatímco Joslyn přišla na svět na Silvestra ve 23:37, její bratr Jaxon přesně o 30 minut později. Píše o tom portál CNN.

 

Šťastná maminka Dawn Gilliamová přitom měla termín porodu stanoven až na 19. února. Poslední den minulého roku se ale necítila dobře a začala se bát, protože se děti málo hýbaly. Partner Jason Tello ji proto zavezl do nemocnice svatého Vincenta.

 

Lékaři Dawn rovnou upozornili, že bude možná muset porodit už v nadcházejících hodinách. Druhý den přišla na svět Joslyn, která vážila 2120 gramů, a o půl hodiny později Jaxon s 2000 gramy. Oba museli do inkubátoru, lékaři ale věří, že by mohli rodinu brzy propustit.

 

 

 

"Mluvili jsme o tom, že by bylo skvělé, kdyby se narodili v rozdílný den. A teď tu sedíme s tímhle překvápkem - jiný den, jiný rok. To pro nás bylo hodně zajímavé. Pořád nemáme slov," prohlásil Jason, který také vtipkoval o tom, že v dospělosti aspoň budou moci dvojčata narozeniny slavit dva dny.

 

Fotky dvojčátek najdete v reportáži americké televize Wish-TV (v angličtině):

 

TN.cz