Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Obchod se zvířaty

Muž se ženou prodávali psy z množírny. Štěňata končila v Itálii

Množírna psů na Slovensku
Zdroj: Policie SR

Další případ nelegálního obchodu se štěňaty se objevil na Slovensku. Policisté tam zatkli dvojici, která měla nelegálně prodávat štěňátka s falešnými doklady původu do Itálie. Informovala o tom mluvčí slovenské policie Denisa Baloghová.

Na nelegálním obchodu se zvířaty v Itálii se údajně podílely i dvě osoby ze Slovenska. Dvojce měla provozovat množírnu a pejsky pak posílat do Itálie. Jedná se o čtyřiapadesátiletou ženu a jejího třiatřicetiletého syna.

 

Podle italské policie si měli za každé prodané zvíře přijít na 1500 až 2000 eur. Tedy v přepočtu i na více než padesát tisíc korun.

 

"Dva slovenští občané jsou podezřelí ze zločinu zaměřeného na nelegální obchod s domácími zvířaty. Jedná se o falšování jejich původu a následný nelegální podvodný prodej v Itálii," potvrdili policisté na facebooku. Zároveň dodávají, že dvojice měla být napojená na organizovaný gang.

 

 

Samotné zatčení koordinovali slovenští policisté v rámci mezinárodní spolupráce ENFAST (European Network of Fugitive Active Search Teams). Policejní akce tedy probíhala zároveň na Slovensku i v Itálii.

 

Soudce už rozhodl o umístění muže a ženy do cely předběžného zadržení. Dvojce bude nyní vydána do rukou italské justice.

pan TN.cz