zmizeli pod hladinou

Oba pohřešované potápěče našli mrtvé! Těla byla na dně lomu

Téma:

Pátrání po dvojici potápěčů, kteří se v úterý nevynořili po tréninkovém ponoru na jezeře Barbora u Teplic, skončlio smutně. Jejich mrtvá těla našli pátrači druhý den - a to na dně lomu v hloubce asi 70 metrů.

Během dopoledne policejní potápěči vyznačili pomocí bójek místa pod hladinou, kde by se utonulí mohli nacházet. Jde o oblast v těsném okolí výcvikového centra pro potápěče, kde je hloubka až 70 metrů a pod hladinou jsou různá nebezpečná místa zatopeného dolu, ale i místa upravená právě pro cvičení potápěčů.

 

Pod hladinou pátrali pomocí sonaru a podvodního robota s kamerou, ani s pomocí techniky se je ale až do středečního odpodledne nepodařilo najít. Nakonec policie přišla se smutnou zprávou, že oba potápěči jsou mrtví. Jejich těla ležela na dně lomu. Bližší informace vyšetřovatelé zatím nesdělili.

 

 

Co se pod vodou vlastně stalo a proč se oba muži v úterý dopoledne nevynořili, teď policisté vyšetřují. Naznačili pouze to, že mělo dojít ke komplikacím. Pod vodou zůstal instruktor s profesionálním hasičem severočeských dolů.

 

Na místo podle informací TV Nova dorazil i soudní znalec. Ten musí prozkoumat vybavení potápěčů a hodnoty zaznamenané na přístrojích, které s sebou měli. U obou mužů byla nařízena pitva, policie doufá, že do celého případu vnese více světla.

Martin Kočárek/ lud TN.cz