zkažené potraviny

Dvorek plný zkažených ryb! Inspekce zasahovala ve večerce na Teplicku

Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 13. 7. 2020
Téma:

Potravinářská inspekce objevila při kontrole večerky více než 400 kilo mořských živočichů. Zboží bylo nevhodně uskladněno přímo na dvoře prodejny.

Několik druhů mořských ryb, chobotnice, ústřice a kraby našli inspektoři v dřevěných krabicích a igelitových pytlích na dvoře večerky v Hrobčicích. 400 kilogramů živočichů bylo uskladněno v naprosto nevyhovujících hygienických podmínkách.

 

Zboží bylo zcela nechráněno před možnou kontaminací z okolního prostředí, zejména co se týče možného rozvoje mikroorganismů a následného zkažení.

 

"Na dvoře provozovny a v přilehlém skladu inspektoři zjistili přes 400 kilogramů mořských živočichů v živém i zabitém stavu. Různé druhy mořských ryb, chobotnice, sépie, krabi, ústřice a další živočichové byly provozovatelem skladovány zcela nevyhovujícím způsobem,“ uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

 

 

Pracovníci inspekce nadále objevili v samotné prodejně šest druhů již prošlých potravin, které majitel nabízel v regálech společně s ostatním zbožím. V provozně navíc ke všemu probíhala rozsáhlá rekonstrukce, kdy byly rekonstruované prostory nedostatečně zabezpečené, a docházelo k velkému úniku prachu do prodejní části provozovny.

 

Inspektoři nařídili majiteli obchodu odstranit zjištěné nedostatky a zahájili s ním správní řízení o uložení pokuty.

 

GALERIE: Zkažené ryby ve večerce

1
/
9
Zdroj: SZPI
Zkažené ryby ve večerce - 4

TN.cz