Let do Austrálie

Dvouměsíční holčička zemřela na palubě letadla. Žena popsala horor

Matka s dítětem v letadle
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:
let

Dvouměsíční miminko zemřelo na palubě letadla směřujícího z malajsijského Kuala Lumpuru do australského Perthu. Jeho rodiče přitom doufali, že v Austrálii na ně čeká lepší budoucnost. Zatím není jasné, co byla příčina úmrtí dítěte.

Rodiče s dcerkou Farah plánovali v Austrálii nové živobytí. Pár, který původně pocházel ze Saudské Arábie, proto letěl v pondělí se společností AirAsia z malajsijského hlavního města do Perthu na západě Austrálie. Místo lepší budoucnosti byl ale pro ně let tragédií.

 

Dvouměsíční Farah začala podle svědků během letu plakat a nikdo ji nedokázal utišit. Cestující Nadia Parenzeeová popsala, že pak nastal "dlouhý chaos". "Okamžitě jsem věděla, že je něco špatně, a křičela, jestli není na palubě lékař," citoval Nadiu portál Daily Mail.

 

Nadia si prý nejdříve myslela, že dívenka křičí jen proto, že má hlad, protože zahlédla letušku, jak rodičům podává lahev s mlékem. To se ale nepotvrdilo a saudský pár se na ni obrátil s nadějí, že by jim dokázala pomoci. Nadia je totiž bývalá zdravotní sestřička.

 

Holčička ale mezitím upadla do bezvědomí, proto se ji Nadia snažila spolu s ostatními pasažéry resuscitovat. Po přistání na rodiče s malou Farah čekali záchranáři a také policisté, kteří si případ převzali a začali shromažďovat důkazy. Miminko nedokázal už ale nikdo zachránit.

 

 

"Mám bolestí otupené srdce a ani nevím, jak bych se měla cítit. Popravdě jsem ale poctěna, že sem ji mohla chovat a odříkávat modlitbu, než zemřela," dodala Nadia, která také poděkovala personálu na palubě za příkladnou práci a profesionalitu.

 

Letecká společnost AirAsia smrt na palubě letadla letu D7236 potvrdila, další informace ale s ohledem na rodinu zesnulé dívenky odmítla sdělit. Přesnou příčinu úmrtí by měla odhalit nařízená soudní pitva.


ČTĚTE TAKÉ:

PRVNÍ POMOC: 7 rad, jak zachránit život svému dítěti!
Létající miminka děsí lékaře: Hrozí krvácení do mozku!

epa TN.cz