OSTRAVSKÉ CESTOVÁNÍ

Dvoupatrové autobusy v Ostravě lidé milují. Nechávají si ujet jiné spoje

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
Aktualizováno 18:07
13.11. 2020 17:06
Téma:

Nové dvoupatrové autobusy městské hromadné dopravy, které jezdí od začátku týdne v Ostravě, si cestující velmi oblíbili. Někteří si dokonce kvůli nim nechají ujet spoj.

Nový autobus už Ostravou provezl tisíce lidí. Někteří cestující s ním jezdili dokonce pořád dokola. Jiní zase ostravskou novinku dlouho netrpělivě vyhlíželi na zastávce.

 

"Čekal jsem na spoj a několik jsem si jich nechal ujet, abych s dvoupatrovým autobusem jel. Ve středu pojedu znovu," řekl nadšený zákazník Dopravního podniku Ostrava.

 

Řidič Martin Chleboun jezdí u dopravního podniku 24 let, dvoupatrový autobus je pro něj novinka a jízdu s několikatunovým obrem si užívá. "Reakce je určitě pozitvní, a když jsem se bavil s kolegy řidiči, tak říkali, že ten zájem byl enormní," popsal řidič.

 

Řidiči ale musí být obezřetní. "Je to krásný stroj, samozřejmě musíme dávat pozor na výšku vozu, co se například stromů týče," dodal Chleboun.

 

 

Z nového autobusu je nadšený i ředitel DPO Daniel Morys. "Jsme rádi, že se propaguje městská hromadná doprava," poznamenal. V doubledeckerech je síť wi-fi a u žádného sedadla nechybí USB zástrčka.

 

Většina sedadel je v horní, tedy pro pasažéry nejatraktivnější části autobusu. "Jízda z té horní paluby určitě poskytuje pohled na Ostravu z jiné perspektivy," láká ředitel DPO Morys.

 

Až začne sezona, bude doubledecker jezdit mezi Dolní oblastí Vítkovice a ostravskou zoo. Vyšší cestující si ale musejí dávat pozor, aby nevystupovali s boulí na hlavě. Horní patro je totiž vysoké jen 170 centrimetrů. Důvod je jasný, aby se autobus vešel pod mosty i dráty.

 

mb TN.cz