Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Radikální islamista

Džihád dorazil do Česka. Mladého muslima obvinili z přípravy útoku!

Česká policie obvinila radikálního muslima z přípravy bombového útoku. Ve svém bytě měl chemikálie a podrobné plány pro výrobu výbušnin.

"Mladík je původem Slovák, k islámu konvertoval v roce 2015," píše páteční Mladá fronta DNES. Svým oblečením se muž stylizoval do vojáků a zdravil zdviženým pravým ukazováčkem, což je pro islamisty symbol víry v jediného boha – Alláha. Pozdrav používají členové organizace Islámský stát. Mladík přijal jméno Abdul Rahman a pravidelně docházel do pražských mešit.

 

Policisté u muže při domovní prohlídce našli chemikálie, návody na výrobu bomby a postupy, jak připevnit výbušninu na své tělo. Mladík se hájil, že prý jde o přípravy na oslavy Nového roku. Výmluva přišla policistům úsměvná, už jen z toho důvodu, že muslimové Nový rok neslaví.

 

MF Dnes dále uvádí, že za svůj vzor v praktikování muslimské víry označil mladík bývalého pražského imáma Shehadeha, který je stíhaný na útěku za pomoc svým příbuzným, kteří jsou podle policie obvinění za účast bojů v teroristické organizaci Al-Káida.

 

 

Policisté pro obviněného Slováka navrhli zadržení ve vazební věznici. Jako důvod uvedli obavy, že muž by byl opravdu schopný své plány zrealizovat.

mj TN.cz