Pražský hackathon

E-shop na dálniční známky je hit, za den ho zkusilo skoro 200 tisíc lidí

Jan Mareš
Jan Mareš
Publikováno 27. 1. 2020
Téma:

Během 24 hodin od spuštění vyzkoušelo e-shop na dálniční známky více než 170 tisíc lidí. Stránky, které vytvořili dobrovolní programátoři za víkend, jsou zatím ve zkušebním provozu. První elektronickou známku bychom si měli koupit na začátku prosince.

Během osmačtyřiceti hodin se snažili dobrovolní vývojáři dokázat, že web na prodej elektrických dálničních známek, který stál křeslo ministra dopravy Vladimíra Kremlíka, je možné vytvořit rychle a prakticky zadarmo. To se povedlo. Teď čeká e-shop vychytání chyb a pak legislativní kolečko.

 

"Je třeba dodělat dokumentaci, je třeba prověřit z hlediska stability toho systému všechny části a taky jsou tam napojení, u kterých my neznáme detaily, stát si to musí definovat," vypočítává organizátor víkendové programátorské akce Tomáš Vondráček.

 

E-shop je potřeba ještě podle těchto specifikací dovyvinout. To chce firma stihnout za měsíc. Pak předá web státu.

 

 

Plnou verzi chce vláda spustit v prosinci. E-shop na zkoušku už otestovalo od neděle na sto sedmdesát tisíc lidí. Místo skutečné známky si mohou koupit symbolickou známku za jednu, dvě nebo tři koruny. Výtěžek putuje na nadační fond.

 

Elektronickou dálniční známku mají v budoucnu prodávat vedle oficiálního webu i další e-shopy. Některé ji mají v nabídce už teď.

pez TN.cz