Vánoční svátky

Česko se připravuje na Vánoce. Hlasujte o nejhezčí stromek. ANKETA

Vánoční stromek pro Kolín
Zdroj: Město Kolín
Vánoční stromek v Kolíně
Jan Houška
Jan Houška
22.11. 2020 17:26
Téma:

Vánoce se pomalu blíží, a tak většina českých měst už připravuje vánoční výzdobu. Nedílnou součástí je také vánoční strom. Hlasujte v anketě TN.cz o ten nejhezčí.

Sociální sítě začaly pomalu ale jistě zaplavovat fotografie letošních vánočních stromků. Jak už tomu bývá zvykem, tak vzhled stromů vzbudil mezi občany měst vášnivé debaty. Například vánoční stromek v Sokolově se lidem příliš nezamlouvá.

 

"To je koště, no hrůza,“ komentuje na facebooku vánoční stromek jeden z obyvatel Sokolova. "Nerada kritizuji, ale tohle je opravdu ošklivý stromek. Snad to spraví ozdoby,“ zní další z komentářů.

 

 

Pozitivní reakce naopak sklidil vánoční strom v Brně, který už tradičně na náměstí přivezlo koňské spřežení. "Je moc krásný. Tradice dovézt ho na místo koňským povozem je úžasná,“ pochvaluje si stromek žena na facebooku.

 

GALERIE: Vánoční stromky v ČR

1
/
11
Zdroj: Facebook Město Jaroměř
Vánoční stromek pro Jaroměř

 

Vánoční strom stojí také už i v Jaroměři. I tam si ho obyvatelé velice pochvalují. Jinak tomu není ani v Kolíně, kde letos stojí na náměstí šestnáctimetrová jedle, kterou městu darovali obyvatelé bytového domu v Káníně u Opolan.

 

 

Anketa

Jaký stromek vám přijde nejhezčí?

Hlasovalo 308 lidí.

 

V čtvrtek odpoledne postavili strom také na náměstí v Čáslavi. V následujícím týdnu bude stromek ozdoben. V neděli byl také v obci Kamenný přívoz pokácen strom pro Prahu. Ten by se měl na Staroměstské náměstí přesunout v pondělí.

 

Máte už ve vašem městě také vánoční strom? Zašlete nám jeho fotku na zpravy@nova.cz.

 

Stromek, který ozdobí Staroměstské náměstí, je na cestě do Prahy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz