pátrání v itálii

V Itálii zmizela dvojice Čechů. Moře tam vyplavilo těla muže a ženy

Policie na italské pláži
Zdroj: Profimedia
ilustrační foto
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 4. 9. 2020
Téma:

Italská policie pátrá po dvojici Čechů, která byla na dovolené v italském San Benedetto Del Tronto. Rodina se obrátila na úřady poté, co o sobě sedmnáctiletá dívka se svým čtyřicetiletým přítelem nedali dlouho vědět. Moře nyní vyplavilo dvě těla, která by mohla patřit právě pohřešované dvojici.

V úterý vyplavilo moře v riviéře San Benedetto Del Tronto na pláž tělo mladé ženy. Podle deníku rivieraoggi.it by se mohlo jednat o sedmnáctiletou dívku z Česka, která je se svým přítelem od víkendu pohřešovaná. Ve čtvrtek večer bylo následně objeveno poblíž přistavu Giulianova ještě tělo muže.

 

Italské úřady každopádně zatím nepotvrdily, zdali vyplavená těla opravdu patří pohřešované dvojici.

 

 

Při ohledání nalezeného těla dívky bylo zjištěno, že se na něm nachází mnoho řezných ran. Podle vyšetřovatelů se může jednat o následky nárazu do lodního šroubu nebo tvrdých útesů. Podle italských médií byla dívka vysoká, měla dlouhé tmavé vlasy, černé plavky a černé náušnice.

 

"Matka 17leté ženy měla příležitost prohlédnout si několik fotografií a poznala náušnice, které měla její dcera,“ uvedla agentura Ansa.

 

 

 

Náměstek prokurátora Andrea De Feis nyní nařídil pitvu těla muže, ta je v plánu v pátek. Tělo bylo nalezeno v pokročilém stádiu rozkladu, což ztíží jeho identifikaci.

 

"Ano, můžeme potvrdit, že v Itálii jsou pohřešováni dva čeští občané. Bližší informace v této věci nebudeme sdělovat,“ uvedla mluvčí ministerstva zahraničí Mariana Wernerová.

 

 

 

Mladá dívka trávila dovolenou se svým čtyřicetiletým přítelem v letovisku San Benedetto del Tronto. Místní policie po nich vyhlásila pátrání poté, co znepokojená dívčina rodina z Prahy kontaktovala úřady, když ani jeden z nich dlouho nebral telefon.

 

Policie prohledala byt v obci Martinsicuro, kde oba pohřešovaní trávili dovolenou. Uvnitř byly nalezeny pouze osobní věci a doklady. Po dvou Češích jako by se slehla zem. Podle vyšetřovatelů je pravděpodobné, že se dvojice šla v noci koupat do moře a kvůli velkým vlnám se oba dva utopili.

TN.cz