koronavirus

Alergie nebo chronický kašel? Bez potvrzení nesmí dítě do školky

Školka, dítě
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
Publikováno 24. 8. 2020
Téma:

Situace s koronavirem zkomplikovala život především rodinám s malými dětmi, jelikož musely narychlo hledat hlídání, protože školky byly zavřené. Některé jsou ale už od srpna opět otevřené a děti přijímají. Stačí ale jenom, aby dítě zakašlalo a pošlou ho domů. Děti nyní totiž potřebují potvrzení o lékaře, že nejsou infekční.

Pokud chce rodič své dítě umístit do školky, tak musí nejprve podepsat prohlášení, že se u dítěte neobjevily příznaky respiračního onemocnění. Jakmile se u dítěte objeví příznaky ve školce, ta je z nařízení ministerstva nucena ho poslat domů.

 

Dítě se poté nesmí do školy vrátit do té doby, dokud nemá potvrzení od pediatra, že je zdravé. Takto se to může opakovat i několikrát do měsíce.

 

  

 

"Minulé úterý mi volali poprvé ze školky, že dcerka kašle, ať si pro ni dojedu. A že bez lékařské zprávy mi ji do školky druhý den nevezmou. Dnes jsem si znovu vyslechla, že dcerka zítra do školky nemůže, protože kašle a opět, že bez zprávy o zdravotním stavu ji do školky nevezmou,“ komentuje situaci čtenářka TN.cz

 

Pozor by si měli dát především rodiče, jejichž dítě je alergik či trpí chronickým kašlem. Dítě totiž nesmí bez lékařského potvrzení, že dítě trpí formou respiračního onemocnění, do školy přijmout.

 

 


"Pokud u dítěte přetrvávají příznaky infekčního onemocnění jako rýma a kašel, které jsou ovšem projevem alergického nebo chronického onemocnění, potvrzuje tuto skutečnost praktický lékař pro děti a dorost. Po odevzdání lékařského potvrzení je dítěti umožněn vstup do budovy školy,“ uvedlo ministerstvo školství.

TN.cz