Odveta

Egypt pomstil mrtvé turisty: Při raziích bylo zabito 40 radikálů

Téma:

Egyptské bezpečnostní složky podnikly v sobotu na několika místech razii, při které se podařilo zabít čtyřicet radikálů. Ti zemřeli při přestřelce. Země tak reagovala na páteční teroristický útok na autobus, při kterém zemřeli čtyři lidé a dalších devět je zraněných.

Zásah proběhl na severu Sinajského poloostrova a v Gíze. Podle egyptského ministerstva plánovali teroristé řadu útoků na turistické cíle, kostely a státní instituce.

 

"Skupina teroristů plánovala provést řadu agresivních útoků zaměřených na státní instituce, turistické cíle a křesťanská poutní místa," uvedlo podle televize BBC ministerstvo.

 

Nikdo však ještě nepotvrdil, zda zabití stáli za pátečním výbuchem. Třicet podezřelých radikálů bylo zabito v Gíze a dalších deset na severu Sinaje. Tady egyptské bezpečnostní složky bojují proti místní odnoži teroristické organizace Islámský stát (IS).

 

 

Výbuch bomby u autobusu se zahraničními turisty poblíž pyramid v egyptské Gíze v pátek zabil tři Vietnamce a jejich místního průvodce. Deset vietnamských turistů bylo zraněno, stejně jako jejich egyptský řidič. Je to první útok v Egyptě cílený na turisty po téměř dvou letech.

 

GALERIE: Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě

1
/
3
Zdroj: Profimedia
Bombový útok na autobus s turisty v Egyptě - 3

 

Egypt již mnoho let bojuje s islamistickými povstalci na Sinajském poloostrově. Násilnosti se příležitostně přelévají i na pevninu, kde se jejich terčem stává egyptská křesťanská menšina nebo právě zahraniční turisté.

 

Podívejte se na záběry z místa útoku: 


 

pan TN.cz