Mezinárodní ostuda

Egypťané jsou opice a ostuda, neudržel se politik. Teď se kaje

Téma:

Náměstek ústeckého hejtmana Jaroslav Komínek na svém profilu na sociální síti označil Egypťany za opice zrozené z neandrtálců a ostudu civilizace. Ulevil si tak poté, co musel na dovolené zaplatit pokutu 160 eur.

Jeho straničtí kolegové výrok odsoudili. Případem se zabývalo i egyptské velvyslanectví. Nakonec se spokojilo s omluvou. Sám politik se médiím vyhýbá.

 

"Asi takhle. Ty egytpský opice zrozený z neandrtálců, mě asi hoooodně dlouho neuvidí. Egypťani jsou ostudy toho, čemu se říká civilizace," napsal Komínek.

 

Na úlet upozornil média jablonecký odborář, který je s Komínkem dlouhodobě v názorové válce ohledně pojetí dopravní obslužnosti. Hanlivý výrok Komínkovi straničtí šéfové odsoudili.

 

Jaroslava Komínka štáb TV NOVA na Krajském úřadu v Ústí nad Labem, kde pracuje jako náměstek pro dopravu, nezastihli a nezvedá ani telefon. Když viděl, co jeho výrok způsobil, raději si prodloužil dovolenou.

Hanlivý výrok politik smazal a nahradil ho omluvou. A ústecký hejtman Oldřich Bubeníček problém žehlil na egyptském velvyslanectví. Tomu prý omluva náměstka stačí. Urážky si všimla i policie. Řešit ji prý ale nebude.

 

Vyšetřovat ale bude muset útok dalšího komunisty, českolipského zastupitele Františka Chota na Kuchynku, který na případ upozornil. Ten napsal známé přísloví, že na každou svini se vaří voda. A Kuchynka na něj podal trestní oznámení.

Související témata:
pez, Ivan Berka TN.cz