klíč ke štěstí

Einsteinův návod na šťastný život je hitem! Půjde do dražby

Einsteinovy poznámky
Zdroj: Profimedia
Einsteinovy poznámky půjdou v úterý do dražby.

Dvě ručně psané poznámky slavného fyzika Alberta Einsteina, před více než 90 lety věnované poslíčkovi v Tokiu, se v úterý budou dražit v Jeruzalémě. Mají obsahovat Einsteinův "klíč ke štěstí", který rodina poslíčka roky pečlivě střežila.

Když za německým fyzikem, proslulým zejména teorií relativity, před téměř sto lety přišel do tokijského hotelu Imperial poslíček s poštou, nechtěl ho nechat odějít s prázdnou. Začal se tak psát příběh, který rodině tohoto pracovitého muže už brzy přinese nemalé peníze.

 

Doposud není jasné, jestli tehdy Enistein zrovna neměl u sebe peníze, nebo jestli poslíček odmítl spropitné kvůli místním zvyklostem. Vědec ale poslíčkovi jako poděkování věnoval dva papíry, které nyní mají obrovskou hodnotu. Přesně jak Einstein předvídal.

 

"Pokud budete mít štěstí, budou mít tyto poznámky jednou větší cenu než nějaké spropitné," řekl tehdy Albert Einstein poslíčkovi. Novinářům to vyprávěl poslíčkův příbuzný, který nyní tyto poznámky (před očima veřejnosti skryté dlouhých 95 let) dává do dražby, informuje RT.com.

 

 

Jedna z nich obsahuje jakýsi návod ke štěstí. "Klidný a skromný život přináší více radosti než honba za úspěchem, ze které plyne jen věčný nepokoj," napsal slavný vědec. Na druhý papír si pak Einstein zapsal přísloví: "Kde je vůle, tam je cesta".

 

Dá se očekávat, že tyto poznámky nyní rodině poslíčka opravdu přinesou štěstí - v úterý se budou dražit v jeruzalémské aukční síni Winner's. K mání tu budou kromě jiného i dva dopisy, které Einstein psal ke konci svého života.

Související témata:
lud TN.cz