tragédie v prešově

Emílii po výbuchu nenašli. Měla jsem jí říct, jak ji mám ráda, pláče dcera

Výbuch plynu v domě v Prešově - 12
Zdroj: Profimedia
Při tragédii zemřelo sedm lidí, osmou oběť se zatím nepodařilo najít
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Publikováno 11. 12. 2019
Téma:

Devětačtyřicetiletá Ingrid byla v době pátečního výbuchu bytovky v Prešově v práci. Díky tomu unikla smrti, úlevu ale rozhodně necítí. V tomtéž domě totiž bydlela i její maminka Emília, která je poslední pohřešovanou osobou. Její tělo hasiči stále nenašli.

Sedmdesátiletá paní Emília bydlela ve 12. patře, stejně jako její dcera Ingrid. Právě toto poschodí skončilo po pátečním výbuchu plynu nejvíce zdevastované. Ingrid byla v době neštěstí v práci, a když se o explozi dozvěděla, okamžitě se pokoušela mamince dovolat, avšak marně. Zkoušela to celou hodinu. Nějakou dobu mobil vyzváněl, poté se ale vypnul.

 

"Pomáhali jsme mamince a ona nám. Nenudila se, nebyla sama, často k nám chodila. Každý z nás byl spokojený. A pak přišel ten nešťastný pátek," řekla zdrcená Ingrid slovenskému deníku Nový Čas.

 

Hodinu po tragédii žena stále věřila, že její maminku najdou živou a zdravou. "Viděla jsem tu spoušť, ale trochu jsem v té době ještě doufala, že mamka byla v době výbuchu venku s pejskem. Od toho dne jsem ji ale už neviděla. Ani její tělo. Nedokážou ji najít. A tomu, že je někde jinde, už nevěřím. Maminku trápily nohy, takže kvůli tomu téměř nikam nechodila," svěřila se Ingrid.

 

 

"Ani nevím, jestli budu moct zorganizovat důstojné rozloučení, protože neexistuje žádný důkaz, že je doopravdy mrtvá. Nedá mi to spát. Tohle je pro mě to nejtěžší, protože lidský život je nenahraditelný," řekla Ingrid, která spolu s manželem přišla při neštěstí také o střechu nad hlavou. Dočasné přístřeší jim poskytl mladý pár.

 

"V tom domě jsem vyrůstala od svých dvou let spolu se sousedy. Byli jsme téměř jako rodina. Je mi smutno," řekla žena. Největší bolest ale cítí kvůli mamince. "Vděčím jí za všechno, za celý život. Pomáhala i při výchově mého syna. A já se s ní ani nemohla rozloučit. Chtěla bych jí vzkázat, že lituji, že jsem jí každý den neříkala, jak ji mám ráda. Člověk ale nepočítá s tím, že mu někdo blízký takhle odejde. Mami, velmi tě miluji," dodala.

 

Slovenská policie v souvislosti s pátečním výbuchem obvinila tři lidi. Na podrobnosti se podívejte v reportáži TV Nova:

TN.cz