Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

skandál v pardubicích

Učitelku při sexu si její žáci lepili na zeď. Do školy se hodlá vrátit!

Učitelka, jejíž erotické fotky se dostaly na veřejnost a pobouřily rodiče i vedení pardubické Základní školy v Polabinách, tam chce dál učit. Vzkázala to přes svého právníka. Lechtivý snímek měl na sociální sítě umístit její manžel.

Dodnes tuto učitelku znali hlavně rodiče, kteří k ní chodili na třídní schůzky. Stačila ale jedna fotografie a kantorka se proslavila i mimo školní prostředí.

 

Na sexuální skandál se podle informací TV Nova mělo přijít tak, že měl jeden její žák fotku staženou ze sociální sítě a vylepenou v pokojíčku. Rodiče to pohoršilo a kontaktovali školu. Kauzu řeší úřady od minulého týdne.

 

Ředitel školy rozhovor odmítl s tím, že už se jednou vyjádřil. A to, co řekl, podle něj stále platí. "Každý pedagog by měl mít nějaký morální kredit. Ať si každý ve svém soukromí dělá, co chce, ale nevystavuje to na veřejnost," prohlásil František Němec.

 

 

Pedagožku, která si milostné sblížení sama vyfotila, už zastupuje advokát. "Fotografii na profil umístil její manžel," vysvětlil její právník Jan Poláček.

 

Pardubický magistrát jakožto zřizovatel školy nabídnul řediteli právní pomoc. Rozhodovat ale za něj nebude. "Je zcela na řediteli, jak k celé záležitosti přistoupí a jak ji bude řešit," sdělil mluvčí Radim Jelínek.

 

Zatím učitelku poslal na dovolenou a zbavil třídnictví. Mohla by ale přijít i o práci. Nicméně učitelka jazyků chce za katedru znovu usednout. "V tuhle chvíli nevidí důvod, proč by tomu tak nebylo," dodal právník.

 

V nejbližších dnech si s ní dá ředitel další schůzku. Je možné, že se obě strany nedohodnou a případ nakonec skončí u soudu.

Petr Brzek/ lud TN.cz