Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tisková zpráva
Toto je tisková zpráva. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Estetické zákroky vyhledává čím dál více českých mužů

Mediestetik
Zdroj: mediest.cz

Zájem mužů o estetické zákroky v Česku neustále roste. Vyplývá to ze statistik pražské kliniky estetické medicíny a dermatologie Mediestetik.

V roce 2012 zde tvořila pánská klientela pouze 8 % všech pacientů, v roce 2015 už to bylo 16 %, loni už to byl dvojnásobek, tedy 22 %. Čeští muži nejčastěji vyhledávají laserovou epilaci nebo požadují odstranění nadbytku tuku v břišní oblasti. Co především motivuje české muže k estetickým zákrokům?

Mezi další vyhledávané zákroky patří aplikace botulotoxinu zabraňující pocení. „Muži velmi často vyhledávají trvalou laserovou epilaci – nejčastěji si přejí odstranit ochlupení na zádech, hrudníku a břiše, zájem je také o úpravu linie vousů a ošetření podpaží a intimních oblastí,“ uvedla MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka Mediestetiku. Vedle běžných estetických problémů s ochlupením, epilace pomáhá také při onemocněních, jejichž následkem je nadměrné ochlupení.

Muži často přicházejí také kvůli problémům s nadměrným pocením, které má zejména v letních měsících velmi nepříjemné jak společenské, tak i zdravotní problémy. Na zpocených místech se snadno šíří plísně a bakterie. Zabránit tomuto problému pomáhá aplikace botulotoxinu.

„Muži si nechávají aplikovat botulotoxin proti nadměrnému pocení nejčastěji do podpaží, ale žádají také ošetření dlaní, chodidel, případně zátylku a čela. Zákrok žádají hlavně muži, kteří musejí v zaměstnání nosit košili, sako a kravatu,“ řekla Reisingerová. Ročně se jedná až o stovky mužů. Botulotoxin v ošetřených oblastech zabraňuje převodu vzruchů nervových vláken na potní žlázy. Dočasně tak, zhruba po dobu 6 měsíců, zastavuje produkci potu.

Typickými pánskými zákazníky jsou vysokoškoláci se středním a vyšším příjmem ve věkovém rozmezí 25 až 50 let. Obecně platí, že mužům vyhovují především neinvazivní zákroky, které jsou nebolestivé a nevyžadují v podstatě žádnou rekonvalescenci. Podle MUDr. Reisingerové tento trend bude i nadále pokračovat.
 

Tisková zpráva