nové rozhodnutí

EU rozdá uprchlíkům platební karty s penězi! A bude je dál plnit

Uprchlíci
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz
Ilustrační foto
Téma:
EU

Evropská unie poskytne uprchlíkům v Turecku debetní karty, na které budou pravidelně dostávat peníze, aby měli na ubytování, jídlo a jiné potřeby pro své rodiny. Kolik jim chce EU každý měsíc dát, komise neřekla. Pomoc ale vyjde na 348 milionů eur (přes 9 miliard korun).

Štědrá pomoc má být součástí třímiliardového balíčku Evropské unie, která se snaží finančně podpořit Ankaru, aby lépe zvládala uživit více než tři miliony syrských uprchlíků. Peníze jsou součástí dohody mezi Tureckem a EU, která by měla zabránit šíření migrantů dál na západ.

 

"Uprchlíci, kteří potřebují humanitární pomoc, dostanou elektronickou debetní kartu,“ prohlásil na tiskové konferenci v Bruselu evropský komisař pro humanitární pomoc Christos Stylianides.

 

 

Brusel chce na účet každý měsíc uprchlickým rodinám posílat peníze, aby si mohly zajistit základní ubytování, jídlo a další - třeba hygienické - potřeby, informuje evropský portál Politico. Navíc by tak děti nemusely chodit do práce a mohly by se pořádně věnovat škole. Kolik peněz každá rodina dostane, Stylianides neprozradil.

 

Ankaře ale finanční pomoc nestačí a chce po EU další peníze. Odvolává se na slib Bruselu, který má urychlit finanční příděly na řešení migrační krize. 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DOBRÁ PRÁCE: Syrští uprchlíci chytili pedofila, který se snažil svléknout sedmiletou dívku!

TĚŽKÝ ŽIVOT: Fotograf odhalil, jakým způsobem myjí uprchlíci před stanem miminko

lud TN.cz