Anketa Proměna bankovek

Eurobankovky prošly nepatrnou změnou. Všimli jste si toho také?

Koruny a eura
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
2.5. 2021 5:50
Téma:

Eurobankovky v nedávných dnech prošly změnou, kterou postřehnout pouze ti nejvšímavější. Na sociálních sítích se lidé chlubí, že patří mezi ně. Souvisí to s výměnou v čele Evropské centrální banky (ECB).

Některé bankovky jednotné evropské měny prošly nepatrnou změnou. Detailu si už řada lidí všimla a o svůj postřeh se dělí na sociálních sítích.

 

V roce 2019 totiž skončil Mario Draghi, nynější italský premiér, v čele ECB a novou guvernérkou se stala Christine Lagardeová. Zkušená politička, někdejší francouzská ministryně financí a ředitelka Mezinárodního měnového fondu, od té doby "připojuje" svůj podpis na nové eurobankovky.

 

 

Ty se mohly do oběhu dostat už dřív, teprve po dvou letech od jejího nástupu do vedení ECB ale lidé postřehli, že už platí bankovkami s její parafou.

 

Anketa

Všimli jste si změny na eurobankovkách?

Hlasovalo 169 lidí.

 

 

"Konečně jsem také našel svou první eurobankovku z oběhu s podpisem Christine Lagardeové," radoval se uživatel twitteru Lorcan Kelly.

 

Podobnou změnu jste mohli už dřív zaznamenat i na českých bankovkách. Od července 2016 je na nich podpis současného guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz