Šťastná čísla

Eurojackpot znovu padl! Sázející se raduje z 1,331 miliardy korun!

Eurojackpot - 3
Zdroj: euro-jackpot.org
Ilustrační foto
Téma:

Páteční los loterie Eurojackpot přinesl jednomu ze sázejících více než miliardovou výhru. Pohádkově bohatý je od včerejška Němec ze spolkové země Porýní-Falc. Češi tentokrát nezískali ani nižší částky.

V posledních šesti týdnech hlavní výhra nepadla, a tak se jackpot vyšplhal až na 1,331 miliardy korun (50 milionů eur). Z té se od pátku může těšit sázející z německé země Porýní-Falc.

 

Podle loterijní společnosti Westlotto, která v Německu Eurojackpot provozuje, jde o zatím nejvyšší výhru v této části státu. Majiteli tiketu přinesla štěstí čísla 3, 11, 13, 15, 23 a dodatková "euročísla" 1 a 9.

 

Vedlejší výhry ve výši 228 tisíc eur (přes 6 milionů korun) putují ve třech případech také do Německa - dvakrát do Bavorska a jednou do Severního Porýní-Vestfálska. Ze stejné částky se mohou radovat i sázející z Dánska a Finska.

 

 

Do loterie Eurojackpot se mohou zapojit tipující ze 17 evropských zemí. Hlavní výhru získá ten, kdo uhádne pět z 50 a současně dvě z 20 čísel. Pravděpodobnost, že se to někomu podaří, je 1 ku 95 milionům.

 

I přesto se z jackpotu raduje některý sázející poměrně často. Naposledy vyhrál na Velký pátek více než 2,3 miliardy korun tipující z Finska. Před dvěma lety se to podařilo Čechovi, který si přál zůstat v anonymitě. Ten získal téměř 2,5 miliardy korun.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NEČEKANÁ REAKCE: Muž vyhrál v loterii půl miliardy korun! Neuvěříte, co dva dny po tom udělal

Manželé vyhráli 148 milionů liber! Budete v šoku, za co rozhazují tyhle pohádkové peníze!

epa TN.cz