Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nová směrnice

Čeští politici tvrdili, že to nejde. EP schválil oddlužení pro živnostníky

Europoslanci
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Evropský parlament schválil pro živnostníky možnost oddlužit se do tří let. To může znamenat velkou úlevu pro drobné podnikatele. Návrh insolvenční směrnice musí schválit ještě Rada Evropské unie

"Tento návrh je dobrou zprávou pro společnosti, podnikatele a celkově pro investice a růst. Povzbudí rychlejší restrukturalizaci a zachrání pracovní místa. Poctivým podnikatelům dá také druhou šanci," sdělili ve společném prohlášení první místopředseda Evropské komise Frans Timmermans a komisařka Věra Jourová.


Každý rok podle Jourové a Timmermanse zbankrotuje v Evropské unii na 200 tisíc společností. To znamená ztrátu asi 1,7 milionu pracovních míst.


"Oddlužení nejdéle do 3 let bez ohledu na výši splaceného dluhu? Sci-fi? Pro živnostníky teď tato pravidla schválil Evropský parlament. Když jsme na připravovanou směrnici upozorňovali české poslance, tvářili se na nás jako na blázny. Teď ji budou muset harmonizovat," reagoval na svém twitterovém účtu Daniel Hůle z Člověka v tísni, který se dluhovou tématikou zabývá.

 


Návrh musí ještě projít Radou Evropské unie. Pokud Rada návrh schválí, směrnici pak musí do svých zákoníků promítnout členské státy.
 

rod TN.cz