můžete také pátrat!

Tohle jsou nejhledanější zločinci v Evropě. Skrývají se i v Česku!

Nejhledanější osoby v Evropě
Zdroj: eumostwanted.eu
Téma:

Ode dneška může každý pomoci s pátráním po nejhledanějších osobách v Evropě. Najdete je na webové stránce nazvané EU Most Wanted, kde se dá vyhledávat podle jména i státu. V databázi najdete i několik Čechů a teroristy, kteří stojí za listopadovými útoky v Paříži.

Pomozte vypátrat nejhledanější osoby v Evropy! Od dnešního dne najdete seznam nejhledanějších osob na webové stránce eumostwanted.eu, která je společným projektem policistů sdružených v ENFAST (European Network on Fugitive Active Search Teams).

 

Internetová databáze obsahuje zatím 45 uprchlíků, podle Europolu bude pravidelně aktualizovaná, k čemuž mohou přispět i občané EU a mimo ni. Stačí poskytnout informace o hledaných. To je možné i anonymně, prostřednictvím webové stránky.

 

Prioritou je teď podle belgické televizní stanice RTBF najít útočníky z Paříže. Na přední místo se tak dostali Belgičani Salah Abdeslam a Mohamed Abrini. Čech je v databázi jen jeden - Robert Hauer, který byl za pokus o vraždu odsouzen na 8 let vězení, před spravedlností ale utekl.

 

 

 

K hledaným zločincům patří i sicilský mafiánský boss Matteo Messina Denaro nebo ganster Jean-Claude LaCote, který utekl z jihoafrického vězení a má prý u sebe seznam sedmi lidí, jež chce zabít. V seznamu najdeme i belgického vraha na útěku Zakariu Benaissu.

 

 

Databáze funguje v 17 jazycích, i když některá česká slova ještě nejsou přeložená. Do projektu ENFAST se zapojilo všech 28 států Evropské unie.

 

"ENFAST je síť pracovišť cílového pátrání v Evropě. Jeho účelem je efektivní mezinárodní spolupráce při pátrání po pachatelích obzvlášť závažné kriminality na útěku, a to rychlou a diskrétní výměnou informací," uvedla pro portál tvnoviny.sk mluvčí slovenské policie Denisa Baloghová.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZNÁTE HO? Muž se v obchodě snažil prodat dítě v kočárku! Jde mu o život, obává se policie
 

Související témata:
epa TN.cz