Koronavirus

Europoslanec Pospíšil má Covid-19. Trápí ho vysoké horečky

Jiří Pospíšil
Zdroj: Profimedia
Jan Houška
Jan Houška
26.9. 2020 13:56
Téma:

Pražský zastupitel a europoslanec Jiří Pospíšil se nakazil nemocí Covid-19. V současné chvíli je v karanténě s vysokými horečkami. Bývalý šéf TOP 09 to oznámil na svém Twitteru.

"Právě mi byl potvrzený pozitivní výsledek na covid. Nyní jsem v domácí izolaci a čekám na krajskou hygienickou stanici a na vytrasování kontaktů. Doufejme, že alespoň moje snaha vždy nosit respirátor, abych nikoho nenakazil, nevyšla nazmar," uvedl Jiří Pospíšil (TOP 09).

 

Europoslanec popřál všem pevné zdraví a také ať zůstanou v tomto případě negativní. Podle jeho slov ho trápí vysoké horečky a silná infekce. "Zdravě se rozhodně necítím, trápí mě vysoké horečky a silná infekce. To byl také důvod toho, že jsem šel na testy,“ vyjádřil se Pospíšil pro TN.cz.

 

 

Mezi další politiky, kteří museli strávit nějakou dobu v karanténě jsou ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová, ministr zahraniční Tomáš Petříček a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček. Všichni tři ale podstoupili testy, které byly nakonec negativní.

 

 

Naopak s těžším průběhem nemoci bojovala bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová. "Od původních příznaků obyčejné bolesti v krku v pátek, kdy jsem šla hned na test, mám nyní již horečky, suchý kašel, bolesti kloubů a svalů, těžce se mi dýchá, malátnost,“ popsala svůj boj s nemocí Šlechtová, která se nyní už cítí lépe.

TN.cz