Napřímo

Eurovolební speciál: Podle šéfa lidovců je euro budoucností Česka

Prvním hostem speciálu pořadu Napřímo, který je věnovaný evropským volbám, byl předseda lidovců Marek Výborný. S moderátorem Jaroslavem Brousilem mluvil o aktuálních evropských tématech, volebním programu KDU-ČSL i dosavadní práci svých úřadujících europoslanců.

Po osmi letech lidovci vyměnili nejvyšší vedení a jejich nový šéf Marek Výborný čelí hned na startu velké výzvě. Se stranou chce zabodovat v eurovolbách. Úspěchem pro něj budou čtyři křesla, nyní mají lidovci tři.


Bezpečnost a migrace, dvojí kvalita potravin nebo přijetí eura. To jsou témata, která jsme s novým šéfem lidovců v rozhovoru otevřeli. Zhodnotil i práci europoslanců KDU-ČSL v minulém volebním období.


“Česká vláda nedokáže ovlivnit dovoz do České republiky a už vůbec nemá žádnou pravomoc k tomu, aby ovlivnila kvalitu a úroveň potravin, které se vyrábí v Německu, Holandsku či kdekoliv jinde. Od toho je Evropská unie. V unii má jít o stejná pravidla a stejné principy pro všechny,“ řekl Výborný

 

 

 

Výborný se vyjádřil i aktuálním tématům. “Z mého pohledu jako politika a předsedy KDU-ČSL se jedná o hanebný obchod mezi vládou a KSČM za hlasy pro tuto vládu, pro státní rozpočet a pro důvěru,“ prohlásil Výborný.


Podle Výborného je přijetí Eura dříve či později nevyhnutelné. “Ale nesmí to být po nějaké emotivní debatě, ale po diskuzi, která se povede nad fakty, nad ekonomickou rozvahou. Euro je budoucností České republiky. Naším národním zájmem je ale stabilita eurozóny a to je teď prioritou KDU-ČSL,“ vysvětlil Výborný.

 

Podívejte se na celý díl pořadu Napřímo s Markem Výborným:

 

pez, Jaroslav Brousil TN.cz