naplánovaná smrt

Eva chtěla zabít manžela, slovenská policie po ní pátrá. Může být v Česku

Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 15.1. 2020 21:05
Téma:

V úterý slovenský Nejvyšší soud vydal Evropský zatýkací rozkaz, na základě kterého policie vyhlásila pátrání po Evě Zámečníkové. Ta si v roce 2014 podle rozsudku objednala vraždu svého manžela. Jelikož má žena trvalé bydliště v České republice, požádala policie o spolupráci české kolegy.

Rozsudek v případu květinářky Evy Zámečníkové padl v úterý, kdy ji soud shledal vinnou. Žena si 15. ledna roku 2014 objednala vraždu svého manžela, se kterým bydlela v domě v Chocholné-Velčici na západě Slovenska. 

 

Provést ji měl Martin Adamkovič. Ten vše ale oznámil policii a k tragédii tak nedošlo. Zámečníková muži měla říct, jak má vraždu udělat, a také mu poskytla zbraň. Jako odměnu nabídla podle portálu tvnoviny.sk 50 tisíc eur (přes milion korun). K vraždě mělo dojít 17. ledna.

 

Nejvyšší soud vydal Evropský zatýkací rozkaz v úterý. Následně Okresní ředitelství Policejního sboru v Bratislavě vyhlásilo po Evě pátrání. Ta má přitom trvalé bydliště v České republice. "Jmenované byl tímto Evropským zatýkacím rozkazem uložený trest na osm let," informovala slovenská policie na facebooku.

 

 

Národní centrála SIRENE poté vyhlásila mezinárodní pátrání prostřednictvím Schenghenského informačního systému. Centrála také požádala Policii České republiky o spolupráci. Pokud byste ženu poznali a víte, kde by mohla být, volejte na tísnovou linku 158.

TN.cz