Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.6. 2018 17:22
zpověď dramatické chvíle

Eva utíkala s dětmi před tornádem do polí: "Znovu jsme se narodili!"

Eva a rodina
Zdroj: facebook
Eva prchala s rodinou před tornádem

Otřesný zážitek má za sebou rodina z Plzeňska, která musela při nedělním řádění bouřek urychleně hledat úkryt před silným vichrem. Ten přišel zcela nečekaně a začal lámat stromy a ničit střechy. Podle příbuzných šlo o tornádo, před kterým tři dospělí a dvě děti byli nakonec nuceni utíkat do polí.

Rodina zrovna grilovala na zahrádce ve Šťáhlavech, když se znenadání začal zvedat silný vítr. Během chvíle se situace natolik zdramatizovala, že příbuzní vyděšeně sledovali, jak se lámou obrovské stromy a dopadají na jejich zahradu. Měli strach o život.

 

"Moje sedmiletá dcera křičela 'tornádo, tornádo'... Vůbec jsme nevěděli, že něco takového přijde. Ani nepršelo," svěřila se TN.cz paní Eva. Tři dospělí a dvě děti (7 a 13 let) utekli do chatky a doufali, že se vítr přežene, aniž by jim ublížil.

 

Jenže jejich útočiště se začalo silně otřásat. Když se ocitla v ohrožení i střecha, rodina musela začít jednat. "Vyběhli jsme na zahradu směrem k poli... A to už bylo po všem," vysvětlila paní Eva, která nyní řeší velké škody, které vítr napáchal.

 

17

GALERIE: Škody po bouři ve Šťáhlavech

Zdroj: Václava Mikešová

Tornádo ve Šťáhlavech - 1

Hodnocení:

 

Na zasažené zahradě se nyní válí větší množství polámaných stromů, Eva má poničené auto i střechu na chatě. "Byl to otřesný zážitek... Můžeme být šťastní, že jsme to přežili. Mohli jsme tu zemřít!" popsala žena. Ta se nyní snaží s úřady vyjednat, aby jí pomohly odstranit stromy. "Nejde ani o ty škody, ale o to, že těch stromů je tu ještě hodně a budou padat dál a může to někoho zabít," vysvětlila. Je ale šťastná, že jsou celá rodina v pořádku. "Včera jsme se znovu narodili," zakončila.

 

 

Meteorologové ničivý vichr zaznamenali v Plzeňském kraji na více místech, jestli šlo ale ve Šťáhlavech opravdu o tornádo, říct nedokážou. "Z této oblasti máme opravdu hlášený silný vítr dosahující v nárazech i 85 kilometrů v hodině. Že by se ale objevilo tornádo... družicově nic vidět nebylo," sdělila meteoroložka Dagmar Honsová

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

MAGICKÉ VIDEO: Kdo se dostane blízko k této písečné bouře, o tom už nikdo nikdy neuslyší

 

lud TN.cz
Reklama