Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Bomba se nenašla

Evakuace pražského letiště: Podezřelý kufr nebyl nebezpečný

Evakuace na terminálu letiště Václava Havla - 3
Zdroj: AKTU.cz
Policisté evakuovali Terminál 1 pražského letiště

Policie evakuovala Terminál 1 pražského Letiště Václava Havla. Našli zde opuštěné zavazadlo, které prohlédl pyrotechnik. Žádné výbušné zařízení nenašel. Letiště počítá se zpožděním několika letů.

"V tuto chvíli mohu potvrdit, že policisté evakuovali první terminál pražského letiště, důvodem je podezřelé zavazadlo. Další informace zatím nemám," uvedla mluvčí Cizinecké policie Kateřina Rendlová.

 

Jste na letišti a museli jste terminál opustit? Pošlete nám svědectví na zpravy@nova.cz nebo zavolejte na číslo 606090909. Děkujeme!

 

Policisté evakuovali několik stovek lidí, kteří teď čekají před letištním terminálem. Zavazadlo prověřil pyrotechnik, kterého policie na místo zavolala. Nebezpečí se ale nepotvrdilo. Není jasné, v jaké části terminálu policisté zavazadlo našli.

 

14

GALERIE: Evakuace na terminálu letiště Václava Havla

Zdroj: AKTU.cz

Evakuace na terminálu letiště Václava Havla - 1

Hodnocení:

 

Podle informací Aktu.cz dorazil na letiště i ministr vnitra Milan Chovanec a první náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.

 

"Terminál jedna je určen k odbavení letů mimo Schengenský prostor. Předpokládáme, že zpoždění se některých letů dotkne, zatím ale nevíme, jak dlouho opatření potrvá," sdělila mluvčí pražského letiště Marika Janoušková.

 

 

V úterý odpoledne vyklidila policie kvůli nálezu podezřelého zavazadla celé Staroměstské náměstí v Praze. Pyrotechnik zjistil, že je kufr prázdný a stovky turistů se tak mohly vrátit zpět.

TN.cz