Situace ve světě

Evropa uvolňuje opatření, Brazílie má přes půl milionu případů Covid-19

Kateřina Vodvářková
Kateřina Vodvářková
Publikováno 1. 6. 2020
Téma:

Koronavirus ve světě se potvrdil u více než šesti milionů tří set tisíc lidí. V posledních dnech výrazně stoupl počet nemocných v Brazílii - je tam více než půl milionu případů. Naopak evropské státy pokračují v rozvolňování opatření. Do škol se nově vrátily děti na Slovensku.

Změřit teplotu školákům, otestovat učitele. Až potom může hodina začít. Výuka na Slovensku ale zatím není povinná, do školy šly jen děti, které chtěly. "Víceméně si budeme zvykat na nové prostředí. Vyučování nebude stejné, jak jsme byli zvyklí," popsala jedna z učitelek.

 

Školy se od pondělí otevřely i ve Velké Británii. Na veřejnosti se také poprvé od vypuknutí pandemie objevila královna Alžběta II - nové fotky ji zachycují při jízdě na koni v zahradách zámku Windsor.

 

V mnoha městech můžou lidé po dlouhé době vyrazit za zábavou nebo obdivovat památky.V Bruselu smějí opět navštívit Atomium, v Říme po dlouhých měsících otevřeli slavné Koloseum.

 

 

O pozitivních myšlenkách ale nemůže být řeč v Brazílii. V zemi každým dnem přibývají tisíce nakažených - je tam už přes půl milionu nemocných. Brazílie je tak druhou nejhůře zasaženou zemí na světě, před ní jsou už jen Spojené státy.

 

Na třetím místě je Rusko s více než čtyřmi sty tisíci nakaženými. Země nově otevřela některé obchody a lidé se opět smějí procházet v parcích a sportovat venku. Restaurace nebo posilovny ale zůstávají uzavřené.

pez TN.cz