Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sledujeme on-line Ničivé počasí

Silné bouřky v Německu zabíjely, napáchaly škody i v Česku!

Zdroj: TV Nova

Přes Evropu postupuje mohutné bouřkové pásmo, které přesně podle předpovědi navečer dorazilo i do Česka. Na mnoha místech popadaly stromy a zkomplikovaly tak silniční i železniční dopravu.

ČHMÚ večer kolem 21:30 varoval,, že bouřky doprovázejí blesky, nárazy větru kolem 70 kilometrů v hodině a ojediněle i kroupy. "Bouřky dále postupují do severní poloviny středních Čech. V důsledku nárazového větru jsou ojediněle registrovány vývraty stromů a přechodné výpadky proudu," uvedli meteorologové.
 

Bouřková fronta překročila česko-německou hranici kolem 18. hodiny. Podle radaru ČHMÚ mračna zakryla celý Šluknovský i Frýdlantský výběžek a velkou část Libereckého kraje.


Padající stromy zkomplikovaly dopravu i v Česku - stromy vpodvečer spadly na železniční trať u Šluknova, u Doks i u Velkých Hamrů. Strom se také zřítil na silnici I/9 u obce Zahrádky na Českolipsku a v Dolní Libchavě (také u České Lípy) spadl strom na nákladní auto.

On-line reportáž

Do Česka z Německa dorazily silné bouřky

15:28

Intenzivní krupobití připomínalo v Rakousku sníh!

15:20

14:33

Meteorologové upozorňují na unikátní jev, který provázel bouřky v ČR. Tvrdilo se přitom, že se vyskytuje v USA! Více informací najdete zde.

Větrná bouře

Bouřky napáchaly škody i na Semilsku - mezi Horní a Dolní Brannou popadalo deset stromů, u Roztoků u Jilemnice dva spadlé smrky uvěznily ženu a záchranáři ji budou muset vyprošťovat.
 

Silné bouře doprovázené na některých místech silným větrem a krupobitím už si v Německu vyžádaly i jeden lidský život. Podle portálu Bild.de je mrtvým padesátiletý muž, na jehož auto spadl strom. Zranění utrpěla i žena na vedlejším sedadle.


Bouřlivé počasí ovšem výrazně zkomplikovalo i železniční a leteckou dopravu, z Hamburku byla dokonce hlášena lokální tornáda. Meteorologové varovali také před kroupami, které mohou v krajním případě dosáhnout průměru až pět centimetrů. 


Bouřky v Hamburku:Na mnoha místech Německa popadaly na silnice a železniční koleje stromy, ve městě Fliegenberg u Hamburku padající kmeny a větve pozabíjely stádo ovcí.


Do Česka mohutné bouřkové pásmo dorazilo ve čtvrtek navečer právě z Německa. ČHMÚ odpoledne zpřesnil výstrahu před silnými bouřkami. Týká se celého Libereckého kraje, okresů Děčín, Náchod a Trutnov a platí okamžitě.


Postup bouřkové fronty:


To Velká Británie se pro změnu potýká s pro zemi nezvyklými vedry. Středa tu podle Mirroru byla nejteplejší od roku 1976. intenzivní hic si tu vyžádal nejméně dva životy.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Při dešti si chránila vlasy obyčejným šátkem. Poté zažila neskutečný šok! Co se jí stalo?

pez TN.cz