Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 1. 6. 2016
Místo kokainu

Evropu zaplavuje nová "droga": Mladí šňupou ČOKOLÁDU!

V tanečních klubech se místo kokainu šňupe kakaový prášek
Zdroj: Profimedia

Když se řekne taneční droga, většina lidí si vybaví extázi nebo kokain. Evropské kluby ovšem zaplavuje nová droga, která má oproti dvěma zmíněným obrovskou výhodu v tom, že je legální.

A i když to možná zní neuvěřitelně, tou drogou je čokoláda, respektiva čisté kakao! Některé taneční kluby například v Německu už dokonce pořádají tematické večery a noci, kde se nepodává alkohol, ale právě "lajny" čokolády a další podivnosti.


Návštěvníci tanečních párty, klubů a diskoték do sebe sypké kakao dostávají několika způsoby - buď ho šňupou nosem podobně jako kokain, polykají v tabletách nebo pijí speciální drinky.


Zastánci nové módy podle Daily Mailu uvádějí, že syrové, nezpracované kakao má překvapivě silné účinky a navíc je narozdíl od jiných tanečních drog zcela legální.


Kakao způsobuje vyplavení endorfinu, známého také jako hormon štěstí, díky vysokému obsahu hořčíku také uvolňuje svaly a konzumentům dodává energii. A to všechno se v tanečním klubu rozhodně neztratí.Už dokonce existuje i speciální "šňupátko", které se dá sehnat za cenu kolem tisícovky. Tohle udělátko umožní, že se dá kakao šňupat kdekoli a za pochodu.


Šňupání kakaového prášku se objevilo už před několika lety, šlo ovšem o kuriozitu, kterou využívalo jen pár luxusních restaurací. Nyní se ovšem tahle "libůstka" rozšířila od jídelních stolů do diskoték a klubů.


Kakaový prášek se často míchá s dalšími ingrediencemi, aby byl ještě voňavější a aromatičtější - uživatelé kakao míchají třeba s mátou, zázvorem nebo skořicí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jíte pravidelně čokoládu? Budete mít deprese
Co na vás prozradí oblíbená čokoláda

TO JE PŘEKVAPENÍ: Chlapeček otevřel čokoládové vajíčko. Místo hračky v něm ale našel něco strašného

pez TN.cz
Reklama