mapa srážek extrémní počasí

Německo zasáhly bleskové povodně. Déšť se žene i na Česko

Téma:

Bouřky, déšť, silný vítr a krupobití, to vše čeká podle meteorologů střední Evropu. Extrémní počasí udeří především v Německu, které se chystá i na povodně. I když se nepříznivá fronta blíží také k České republice, můžeme si oddychnout. Nás to nejhorší mine.

Nejhorší situaci očekávají naši jižní a západní sousedé. Už v neděli odpoledne dorazil déšť doprovázený silnými bouřkami. Bleskové záplavy zasáhly několik obcí v Durynsku ve středu země. Během krátké chvíle se doslova protrhla černá oblaka a na zem se snesly závěje krup a vody. Aktuální situaci sledují odborné weby zde.

 

Riziko vzniku záplav stoupá také v oblasti alpských řek. Bouřky budou nejhorší v Sasku, Braniborsku a v Berlíně, informoval server wetter.de.

 

Postupně by se k dešti mělo přidat i krupobití a silný vítr, který může dosáhnout rychlosti hurikánu. Teploty se budou pohybovat mezi 16 a 20 °C. Stejné počasí by mělo být i v pondělí a v úterý v noci. Také se ochladí, a to až na 8 °C.

 

Podle Severe Weather nepříznivé počasí dorazí také do Polska, Slovenska, Itálie i České republiky. To ukazuje i předpověď Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kdy v pondělí u nás bude zataženo, během dne vydatnější srážky doprovázené místy bouřkami. Zataženo bude i v dalších dnech, avšak od středy začne déšť ubývat.

 

 

Na větší déšť by se mělo připravit Srbsko, Rumunsko a Maďarsko, kde podle webu hrozí i vznik tornád. Podobně by na tom mělo být i Polsko, Bělorusko nebo Ukrajina.

 

Podívejte se na mapu srážek, které se blíží k Česku:

reg TN.cz