Vyklízení Kliniky

Exekutor převezl squattery. Vystěhovat je přišel o hodinu dřív

Téma:

Exekutor Ivo Luhan v pátek znovu přišel vyklidit squat v budově bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově. Část objektu se Luhanovi podařilo vystěhovat už ve čtvrtek. Na střeše ale část squatterů zůstává.

Luhan v pátek squattery překvapil. Zatímco ve čtvrtek avizoval, že v exekuci bude pokračovat v pátek v 10 hodin, ke squatu dorazil už po deváté hodině. Luhan uvedl, že squatteři opustili objekt dobrovolně.

 

Na střeše objektu zůstává malá skupina squatterů. O tom, jak s nimi naloží, zatím exekutor nerozhodl. Uvedl jen, že nemá v plánu je během pátku k odchodu vyzývat. Podle ČTK chce skupina zůstat na střeše týden.

 

I v pátek se u kliniky sešly desítky aktivistů. Cenné věci, například piano a nábytek, ale aktivisté sami ráno z budovy vynesli. Před desátou hodinou už v budově nikdo nebyl. Na místo teď přijedou kontejnery, do nichž exekutoři nahážou věci, které v budově zůstaly.

 

GALERIE: Aktuální fotografie z Kliniky

1
/
10
Zdroj: SŽDC
Aktuální stav Kliniky - 10

 

Exekutoři už ve čtvrtek obsadili pozemek za klinikou a místnosti, do nichž se dostali zadním vchodem. Ty začala zajišťovat stavební firma, aby nehrozilo, že se do budovy Kliniky po ukončení exekuce zase někdo nastěhuje.

 

Aktivisté v pátek už odpod nekladli. Záástupce Autonomního sociálního centra Klinika Arnošt Novák ČTK řekl, že svůj vzdor už projevili ve čtvrtek, když budovu i po několika výzvách odmítli opustit.

 

 

Před klinikou pořádali v pátek malý happening. Zhruba 40 lidí, kteří sociální centrum podporovali, postávalo kolem, pouštěli si hudbu a bavili se. Na průběh dohlíželo 20 policistů a hasiči.

 

Dům od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových získala SŽDC. Ta plánuje rozsáhlou rekonstrukci, po níž v domě vzniknou kanceláře pro zaměstnance správy železnic. Aktivisté chtěli, aby dům převzala Praha. Ta se se SŽDC ale nedohodla.

Související témata:
vbo TN.cz